Содержание
сайта:

Подъем башни танка Т-34-76

  • Рубрики
  • Дата публикации записи: 17.07.13 в 20:40

    На Житомирщині пошуковці  врятували від мародерів башту радянського танка Т-34

    11 липня поблизу селища Корнин Житомирської області пошуковці Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз «Народна пам’ять» спільно з Київським клубом «Червона Зірка» провели  роботи з підняття залишків радянського танка Т-34/76, який був знищений ворожими військами у 1943-му році. Виявлену на Житомирщині знахідку пошуковці врятували від мародерів, які планували здати унікальний експонат воєнного часу на металобрухт. Тепер експонат буде передано до фонду Національного військово-історичного музею Міністерства Оборони України.

    «Башту танка, підняту з землі спільними силами пошуковців, ми з гордістю передамо до Національного військово-історичного музею, де знахідка займе своє почесне місце в експозиції Великої Вітчизняної війни. Але пошукова робота триватиме, адже є необхідність детальніше обстежити територію, з’ясувати  обставини знищення танка, встановити його номер, і звичайно, — долю його екіпажу,  —  повідомив голова правління ВГО «Союз «Народна пам’ять» Ярослав Жилкін. — На сьогодні мало що відомо про екіпаж танка. Місцеві жителі, яких ми опитали, окреслили загальну картину тих подій. Однак для достовірного встановлення даних про бійців буде проводитися робота з документами в Центральному  архіві Міноборони Росії».

    За розповідями старожилів селища Корнин,  приблизно в листопаді-грудні 1943-го року в село прорвалися три радянські танки. Раптово налетіла ворожа авіація, яка згодом пошкодила танки. Один із них під час маневру потрапив у трясовину і був знищений ворогом.

    На щастя,  через 70 років пошуковцям вдалося врятувати частину історії від рук шукачів металу, і вчасно вжити відповідних заходів завдяки співпраці з МВС.  «У нашому випадку знахідку справді вдалося врятувати від знищення її як унікального експонату. На жаль, правоохоронні органи не завжди встигають захистити об’єкти культурної спадщини й оперативно відреагувати на діяльність шукачів металу, чорних археологів. Та й державний механізм з попередження подібної незаконної діяльності ще недостатньо розроблений,зазначив начальник Національного військово-історичного музею Владислав Таранець, — Такі  об’єкти, як танк, – це по суті воєнні поховання. Можливо, екіпаж, що перебував у танку, там і загинув. У цьому сенсі такий експонат безцінний, адже він несе енергетику того часу. І хоч подібні об’єкти культурної спадщини нерідко й перебувають на приватній території, однак вони охороняються державою».

    «Хотілося б, щоб люди розуміли просту річ: не можна відноситися до всього в грошовому еквіваленті, — переконаний Я.Жилкін, — Що ж ми будемо розказувати нашим дітям? Що покажемо в музеях наступним поколінням?.. Не знищення, а збереження історичної пам’яті  є завданням кожного покоління».

    НОВОСТИ 5Й канал

    «Житомир info»

    

    Комментарии к посту16 комментариев

    Оставить комментарий


    Имя *

    Почта *

    Сайт

    Коментарии