Содержание
сайта:

Мрыги. 14 мая.

  • Рубрики
  • Дата публикации страницы: 15.05.09 в 17:22

    Одна на всіх — Перемога

    14 травня відбувся урочистий захід «Перемогли разом», що закінчив черговий етап соціального проекту “На варті Пам’яті”, присвяченого 64-річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками у Великій вітчизняній війні.

    Ініціатором соціального проекту виступили Всеукраїнська громадська організація “Закінчимо війну”, Агентство Соціальної Безпеки, Українська Спілка ветеранів Афганістану, «Торговий дім Шеремєтьєвих”. Проект відбувся за участі молодіжної громадської організації “Київський Клуб “Червона Зірка””, керівників виконавчої влади та представників громадських організацій, місцевих громад регіонів України. У мітингу взяли участь і представники послів країн-переможниць у Великій вітчизняній війні — Молдови, Білорусі, Вірменії, Азербайджану, Туркменістану, Казахстану, Киргизії та інших країн.

    Урочистий мітинг «Перемогли разом» відбувся у селищі Конча-Заспа біля недержавного Народного меморіалу загиблим воїнам київського укріпрайону зразка 1943 року. Священнослужителі храму Воскресіння Христового Києво-Печерської Лаври відслужили панахиду за загиблими, учасники мітингу поклали квіти до могил захисників Вітчизни. По тому відбулося урочисте пронесення прапору, що першим замайорів над звільненим Києвом у 1943 році, злетіла у небо голубина пошта, що за давнім звичаєм символізує налагодження зв’язків між усіма країнами, які перемогли німецько-фашистських загарбників у 1945 році.

    — Десять днів тривала наша Варта пам’яті, крокувала від міста до міста регіонами України, символізуючи єдність усіх, кому болить проблема пам’яті про славні сторінки історії Великої вітчизняної, — сказав, відкриваючи урочистий мітинг біля Народного меморіалу народний депутат України очільник ВГО “Закінчимо війну” Юрій Зубко.

    Під час мітингу виступили й самі ветерани Великої вітчизняної (гвардії полковник, командир окремої роти автоматників 93-ої бригади морської піхоти Євдокія Завалій).

    Урочисто й піднесено перед ветеранами та гостями заходу було пронесено прапор, що першим замайорів над звільненим від окупантів Києвом – 136 Київської Червонопрапорної орденів Суворов та Богдана Хмельницького 2-ої стрілкової дивізії. Дивізія відзначилася у Корсунь-Шевченківській битві, звільняла Правобережну Україну, форсувала Західний Буг, Вислу, Одер, а назву «Київська» отримала за звільнення столиці України.

    — Глибоко символічним є те, що акція закінчилася у післясвяткові дні, бо пам’ять про Велику вітчизняну війну не має строку давнини, ¬ — сказав Віктор Черномирдін, надзвичайний та повноважний посол Росії в Україні. — Хочу висловити особливу подяку пошуковцям та громадським організація, які долучилися до неї. Це так важливо поховати кожного полеглого солдат за нашим православним звичаєм.

    — Спасибі усім, хто пам’ять про загиблих зберігає для потомків, — продовжив в.о. голови КМДА Анатолій Голубченко. – Я вдячний організаторам заходу за те, що вони запросили мене в це унікальне місце – до справжнього народного пам’ятника, утримуваного коштом громади. Дійсно, необхідно докласти зусиль, аби пам’ятник був взятий під охорону держави та набув статусу державного.

    Перед ветеранами виступив відомий київський пошуковець та засновник Народного меморіалу Олександр Кравченко. Він не перший рік веде війну із бюрократами та політиканами за надання меморіалу статусу державного, аби ні в кого не піднялася рука знищити Народний меморіал у боротьбі за землю Кончі-Заспи. Не шкодує зусиль на упорядкування пам’ятника київський меценат Олексій Шеремєтьєв («Торговий дім Шеремєтьєвих) , але у нього свій фронт робіт по збереженню народної пам’яті.

    — Я щасливий у такі дні, бо відчуваю: зв’язок між ветеранами та їх нащадками не втрачений, більше того — він зміцнюється, — розповів Президент молодіжної громадської організації “Київський Клуб “Червона Зірка», підприємець-меценат Олексій Шеремєтьєв у хвилину перепочинку, коли закінчився мітинг, влаштувалися під наметами за святковими столами ветерани, пригостилися гостинною кашею гості Народного меморіалу. — Адже часу на виховну роботу у нас так мало — ветерани ідуть з життя, а наші діти мають вчитися любові до своєї землі на їх прикладі.

    — На варті памяті про героїв стоять не лише ветерани тієї війни, а й ветерани-інтернаціоналісти, громадські діячі, політики, бізнесмени, меценати, пошуковці, дипломати, активісти молодіжних організацій, пересічні громадяни», — продовжує співорганізатор проекту, директор «Агентства соціальної безпеки» Світлана Кушнірова й обіцяє, що майбутнє у соціального проекту «На варті Пам’яті» буде.

    

    Комментарии к посту

    Нет комментариев

    Оставить комментарий


    Имя *

    Почта *

    Сайт

    Коментарии