Відкриття другої черги першого на території України музею «ОБОРОНА КИЄВА, КИЇВСЬКИЙ УКРІПЛЕНИЙ РАЙОН — ПОЯС СЛАВИ».
9 травня 2011 року, в день 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, в селі Віта-Поштова Києво-Святошинського району Київської області, у доті No. 180 (від рос. долговременная огневая точка) о 12-й годині відбудеться відкриття чергового фрагменту музейного комплексу «Оборона Києва, Київський укріплений район — Пояс Слави».
Це другий дот, перетворений ентузіастами на музей. Торік у сусідньому селі Юрі-вка було відкрито для відвідування командно-спостережний пункт (ксп) No.204. з двома броньованими спостережними баштами. 11 липня 2011 року відзначатимемо 70-у річницю з дня початку оборони Києва. Дот No. 180, який як музей буде відкрито 9 травня 2011 — одна з ключових точок захисту столиці України на Одеській трасі. Саме він затримав німецькі війська при переправі через міст в селі Віта-Поштова. Але сили були нерівні — штурмові групи гітлерівців під прикриттям двох самоходок «Штуг» у запеклому бою знищили гарнізон доту. Про героїчні і маловідомі сторінки історії оборони Києва можна дізнатися в першому народному музейному комплексі, створеному ентузіастами під Києвом на зразок білоруської «лінії Сталіна».
Музейний комплекс в селах Віта-Поштова та Юрівка створено в рамках проекту «Пояс Слави» Київського міського історійко-патріотичного клубу «Пошук» (керівник Крижевич С. О.) за участю Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» (керівник Нетьосов П. О.) та пошукового загону «Патріот» (керівник Парахоня А.В.) за сприяння сільської ради с. Віта-Поштова та особисто голови Іванова С.В. Музейний комплекс вибудовується виключно за рахунок власних коштів ентузіастів, без будь-якої допомоги з боку держави. Пошуковці розкопують та розчищають від сміття довгочасні фортифікаційні споруди, реставрують їх, створюють музейні експозиції. Вони досліджують та відтворюють для нащадків героїчну історію минулої війни, знаходять та ховають у братських могилах останки солдатів, що й досі лежать в засипаних окопах та воронках на полях, в лісах, де в 1941-у році проходила лінія оборони Києва, а в 1943-у гриміли бої за визволення столиці України За три роки роботи в цьому районі пошуковцями було розко-пано 9,5 км окопів, знайдено та поховано 72 бійці Червоної Армії, разом з бійцями МНС знешкоджено понад 500- мін та снарядів. Цього року в рамках проекту «Пояс Слави» здійснюються пошукові і ремонтно-відновлювальні роботи у доті No. 205 Київського укріпррайону. Споруда має 5 бойових казе-матів на 6 станкових кулеметів, з’єднаних між собою підземними ходами сполучення (потернами) загальною протяжністю 375 метрів. Відкриття цієї реконструйованої фортеці планується до 70-річчя з дня початку Великої Вітчизняної війни — 22 червня 2011 р. «Пояс Слави» — перший на території України музейний комплекс, присвячений ви-вченню та збереженню пам’яток військової історії, створений лише силами ентузіастів. В усьому світі такі масштабні проекти здійснюються лише за державний кошт, наприклад, музей форту «Ебен-Емаель» у Бельгії, музейний комплекс «Лінія Сталіна» в Республіці Білорусь та інші.
План заходу:
9 травня 2011 року
12 00 — початок урочистого відкриття музею на базі доту No.180.
12 30 — історична реконструкція епізодів героїчної оборони Києва.
13 00 — екскурсія для гостей та журналістів (дот No.180, ксп No.204.)
14 00 — виступи самодіяльних колективів та святкове частування.
Контактна особа: Нетьосов Павло Олександрович — моб. тел. 067 503-32-52
Фотоальбом 1
Схема проезда:
Комментарии к посту15 комментариев