Содержание
сайта:

Меджибож. Украина. Январь 1920- 2011г.

  • Рубрики
  • Дата публикации записи: 01.02.11 в 10:55

    Уперше після пам’ятного для усіх членів військово-історичного руху України заходу на честь 90-ї річниці бою під Крутами (2008), рівно через два року члени декількох військово-історичних організацій — ГО «Депаратамент воєнно-культурної антропології», МГО «Київський клуб «Червона зірка», ВІК «%6-й Дніпровський піхотний полк», ВІК «Повстанець», Кам’янець-Подільського міського військово-історичного клубу, — спільно із Державним історико-культурним заповідником «Межибіж» провели військово-історичний та меморіальний захід, присвячений Першим Визвольним змаганням в україні 1918-1922 рр. на громадянській війні на теренах колишньої Російської імперії.
    У заході взяли участь понад 60 реконструкторів з м.Києва, м.Кам’янця-Подільського, м. Хмельницького,
    м. Луганська.
    У ході заходу було проведено польові тактичні маневри військово-історичних груп, в основу яких було покладено події кампанії зими 1919-1920 р. на західній Житомирщині та Поділлі.
    Учасники заходу взяли участь у молебні по всіх жертвах військових конфліктів минулого, відслужених у церкві, розташованій на території Меджибіжської фортеці.
    Можна констатувати черговий учспіх на шляху реконструкторських організацій України до незаполітизованого й незаанґажованому на жодну кон’юнктуру практичного вивчення національної історії, та появу закріпленої вже двома потужними заходами тематики для нових досягнень військово-історичного руху в Україні — реконструкції буремних 20-х років минулого століття.
    Як і у випадку з реконструкцією подій 1918, пов’язаного з боєм під Крутами, військово-історичні клуби України підтвердили свою репутацію як авторитетних співтовариств, що ретельно вивчають історію минулого, та, спираючись на науково-обґрунтовану методологію, максимально вірогідно відтврюють зразки одностроїв, екіпірування, озброєнь, тактики та воєнного побуту армій та воєнізованих формувань епохи, що досліджується. Зокрема, було представлено однострої та спорядження військ Дієвої армії Українскої Народної Республіки, Галицької армії та Червоної армії зразка 1919-1920 років.

    Маневры пехотных взводов ПМВ/ГВ 2011 года.

    Итак, в январе 1920 года Красная Армия теснила войска УНР от Винницы к Проскурову. Основные силы ДАУНР на проскуровском направлении занимали оборону восточней Меджибожа. Обходя город севернее и южнее, небольшие отряды РККА просочились в тыл петлюровцев и действовали на коммуникациях противника западнее города.

    Командование ДАУНР создало несколько отрядов силою от взвода до роты, которые получили задачу очистить коммуникации от большевиков. Один из таких отрядов — взвод силою до 40 штыков при одном ручном пулемете — получил задачу провести разведку дороги Меджибож — Ярославка. В это же время взвод РККА — силою до 20 штыков при ручном пулемете — расположился в лесу западнее Меджибож, перехватив сообщение по этой дороге…….о том как проходило мероприятие смотрите на форуме
    SAPEUR

    Фоторепортаж Андрея Швачко

    

    Комментарии к посту26 комментариев

    Оставить комментарий


    Имя *

    Почта *

    Сайт

    Коментарии